Luigi Dal Cin - W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie


Większość z nas wychowała się na mitach greckich i rzymskich, rzadko kiedy słowiańskich (co w sumie jest dość abstrakcyjne - w końcu mieszkamy w słowiańskiej Polsce!). A świat jest przecież pełen innych, całkowicie odmiennych kultur, fascynujących historii i mitologii, które tak ciekawie byłoby poznać!

To samo musieli pomyśleć w Wydawnictwie Słownym zanim uraczyli nas serią Opowieści z czterech stron świata, która pozwala dzieciom poznać bogactwo przeróżnych kultur. Może być również idealnym wstępem do rozmowy nie tylko o odmiennych wierzeniach, religiach, czy folklorach, ale też o warunkach i realiach życia w innych krajach (i na innych kontynentach!).

Kolejna już książka z serii tym razem przenosi nas do orientalnego świata brazylijskich baśni, dzięki którym poznamy odpowiedzi na bardzo istotne pytania, których prawdopodobnie nigdy wcześniej nawet sobie nie zadaliśmy:

Czemu skorupa żółwia wygląda tak a nie inaczej?

Dlaczego węże są jadowite? 

Skąd ludzie wzięli się na Ziemi?

No dobrze, może niektórzy z nas zadali sobie te pytania i nawet znają już na nie odpowiedzi, ale na pewno nie usłyszeli ich jeszcze w tej orientalnej, brazylijskiej odsłonie!  

Poznawanie innych wierzeń, mitów i kultur jest niesamowicie ciekawe i rozwijające, a diametralna różnica między warunkami życia mieszkańców Ameryki Południowej i naszymi sprawia, że ta przygoda staje się jeszcze ciekawsza! Bohaterami brazylijskich bajek są zazwyczaj jaguary, tapiry i inne orientalne zwierzęta, które na pewno umilą Waszym pociechom czas i będą przyjemną odmianą (bo w polskich lasach raczej ich nie spotkamy!).

W rytm zaklęć jest przy tym przepięknie wydanym zbiorem opowieści - wszystkie strony pełne są barwnych grafik i rysunków. A dzięki temu, że każda historia była ilustrowana przez innego artystę, możemy dodatkowo podziwiać tu mieszankę przeróżnych styli, które nadają poszczególnym bajkom wyjątkowego charakteru. 

Mówię Wam, ta książka to świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych (przy czym ci drudzy mogą jednak odczuć pewien niedosyt i potrzebę, by szukać dalej i głębiej!). Mam z nią tylko jeden problem - dlaczego tak mało?!

Przeczytaj też

0 komentarze:

Prześlij komentarz