Piotr Jedliński - Pamiętniki Ptaszka Staszka

Jeśli nie wiecie jeszcze kim jest Ptaszek Staszek (tak, zdarzają się jeszcze takie nieświadome okazy!),  biegnijcie szybko na instagramy i facebooki, a gdy już zakochacie się bez reszty, pewnie z radością powitacie informację, że oto pierwszy ornicelebryta polskich internetów i najbardziej znany ptasi influencer postanowił wydać książkę, w której dzieli się z nami swoimi przemyśleniami! (Zakładam, że wierni fani już o tym fakcie wiedzą.)

Pamiętniki są tak naprawdę o wszystkim i o niczym. Znajdziecie tu więc zarówno opis tego, jak ptaki łapią fazę na liniach wysokiego napięcia (a ja się całe życie zastanawiałam, co one tam robią!), jak i całkiem istotną kwestię, jaką jest dla nich zagrożenie ze strony fajerwerków. Książka w dosadny sposób komentuje przeróżne absurdy naszego społeczeństwa, jest pełna żartów kulturowych, a spojrzenie na to wszystko z ptasiej perspektywy sprawia, że lektura staje się jeszcze zabawniejsza.

Krótkie, proste rozdziały zostały aż do granic możliwości wypakowane mądrą treścią i satyrą. Spostrzeżenia Ptaszka Staszka są bardzo trafne, pióro autora lekkie, a humor dokładnie tak samo cudowny, jak w wersji komiksowej. Zresztą, książka jest też pełna zabawnych obrazków. jak na Ptaszka Staszka przystało.

Niestety poziom humoru trochę spada w miarę czytania. Przez pierwszą połowę książki śmiałam się na głos przy każdym rozdziale, potem parskałam już tylko od czasu do czasu pod nosem. Nie zmienia to jednak faktu, że aż do ostatniej strony bawiłam się wyśmienicie! 

Nie muszę chyba pisać, że dla fanów Ptaszka Staszka Pamiętniki to pozycja obowiązkowa. Ale nawet całkowity ornitologiczny laik znajdzie w nich coś dla siebie, jeśli tylko lubi dobry humor i rozumie slang milenialsów. 

Przeczytaj też

0 komentarze:

Prześlij komentarz